Возбуда, радост и солзи: Еве како екипата на „Медена земја“ ја дочека веста за номинациите

Гордост!

Македонија вчера беше среќна, весела, возбудена бидејќи забележа огромен успех на Оскарите…

Имено, филмот „Медена земја“ е во две конкуренции – најдобар документарен филм и долгометражен филм од друго говорно подрачје што се случува по првпат во историјата на доделувањето на Оскар.

Тимот кој го направи македонскиот документарен филм „Медена земја“, кој доби две номинации за „Оскар“, објавата ја дочека во Еквадор.

Режисерот Љубомир Стефанов на својот Фејсбук профил објави видео заедно со кинематографот Самир Љума и режисерката Тамара Котевска.

Какви се нивните реакции кога ќе слушнат за двете номинации за нивниот филм погледнете од видеото.

Ecuador this morning

Gepostet von Ljubomir Stefanov am Montag, 13. Januar 2020

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време