Вилијам и Кејт ги собрале децата и работите и си заминале од кралската палата: Еве каде ќе престојуваат!

Мал рај

Фото: Getty Images

Омилена летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга

Принц Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон ги спакувале куферите и ги повеле своите три деца на својата вообичаена дестинација за летување – островот Сили на југозападниот брег на Корнвол.

Времето за одмор им дошло во вистински миг – токму кога сѐ повеќе се пишува за книгата што ќе разоткрие сѐ за односите на популарните парови Кејт и Вилијам и Меган Маркл и принц Хари.

Поради тие околности, но и намалениот број на јавни појавувања како последица на пандемијата на коронавирус, која сѐ уште не стивнува, Кејт и Вилијам со задоволство ја прифатиле можноста да уживаат во одморот подолго од вообичаено.

View this post on Instagram

Sunny St Martin’s. ☀️🌊 🌏 Stunning Lower Town on a lush off-island day the other week, complete with drinks at @karma.group and a visit to one of my favourite pubs in Scilly @sevenstonesinn 😍😎 – – – – #uk #scilly #islesofscilly #myscilly #mywildscilly #island #islandlife #sea #seascape #landscape #photography #landscapephotography #landscapes #landscapelover #landscapelovers #landscape_captures #beach #beachday #beachlife #cloud #clouds #cloudscape #sun #sunny #sunnyday #sunshine #igdaily #instadaily #picoftheday #photooftheday @scillywildlife @cornwallwildlifetrust @beach_rangers @thewildlifetrusts @visitislesofscilly @islesofscillytravel @radio_scilly @radiocornwall

A post shared by Natalie Rance (@natalielrance) on

Погледнете како изгледа омилената летна дестинација на идниот крал и неговата сопруга!

Принцот Вилијам колабирал и завршил во болница по посетата на гробот на неговата мајка!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време