Велат дека Сара е поубава и од Адријана Лима: Еве зошто никогаш немала вишок килограми!

На плажа секогаш се придржува до 1 правило

Погледнете како изгледа на плажа еден од најубавите ангели на Victoria’s Secret

Сара Сампајо (31) е една од најпопуларните манекенки на денешницата, а позната е и како ангел на Викторија. На Канскиот фестивал покажала што значи раскош и воодушевила со стајлингот.

Познатата убавица, додека поголемиот дел од гостите носеле умерени изданија, таа одлучила да остави впечаток во раскошен фустан со боја на мандарина, а нејзиниот избор бил тоалета со потпис на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад.

Пред да му се придружи на јатото „Ангели на Викторија“, манекенката најчесто рекламирала долна облека и костими за капење.

Исто така, се нашла на насловните страници на многу престижни модни магазини, поради што го добила и прекарот „новата Адријана Лима“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio)

Папараците успеале да уловат фотографии на кои младата манекенка е во жешко издание. Сара ја покажала својата атрактивна фигура во бикини додека уживала на базенот во познатиот хотел „Еден Риц“ во Антиба, Франција. Познато е дека една вечер во ваков хотел можат да си дозволат само богаташи, а исто така го нарекуваат и „хотел на блуд“, каде што најчесто се собираат славни личности.

Оваа Португалка ги покажала витите, затегнати и прекрасни црти на лицето и докажала зошто важи за една од најпосакуваните жени.

Никогаш немала проблем со вишок килограми поради природата на нејзината работа и ригорозните диети што манекенките мораат да ги држат. Исто така, се чини дека таа секогаш се придржува и до уште едно правило, а тоа е задолжително носење бикини во црвена боја, што не е тешко да се забележи со оглед на тоа што на повеќето фотографии носи токму црвено бикини.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sara Sampaio (@sarasampaio)

Хотел на разврат и блуд: Строго чувани тајни за лудориите на славните за време на фестивалот во Кан!
Прочитајте и

Коментарите се заклучени.