Вака изгледа помладата сестра на Џенифер Лопез: Заработува милиони, гради успешна кариера и е целосна спротивност на пејачката!

Погледнете

Тие се како небо и земја

Светски познатата латино-дива не е единствената во своето семејство која има успешна кариера.

Иако во медиумите често се зборува за приватниот живот на латино-дивата Џенифер Лопез, малку познат е фактот дека таа има помлада сестра. Линда Лопез има многу успешна кариера. Имено, таа е новинарка, но работи и како продуцентка на Еј-Би-Си каналот. Исто како и сестра ѝ, заработува милиони и ужива во луксузниот живот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)

Линда ѝ е најголема поддршка на славната сестра, барем така зборувала Џенифер за неа во една пригода, кога нагласила и дека ѝ се воодушевува бидејќи е самохрана мајка и успешна деловна жена истовремено.

„Многу ја сакам и почитувам. Секогаш ја прашувам дали ѝ треба нешто, а таа вели не“, рекла Џенифер во една пригода.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lynda Lopez (@lyndalopez08)


Од друга страна, тие се како небо и земја. Што се однесува до физичкиот изглед, тие речиси и воопшто да не си личат.

Џенифер и Линда пред некој ден биле фотографирани пред еден ресторан каде што Линда го прославувала 50-от роденден. Тие за оваа пригода ги усогласиле стајлинзите и се појавиле облечени во исти тонови. Погледнете како изгледале…

Џенифер Лопез патува во кошулата на Бен Афлек: Сака да ѝ мириса на него (ФОТО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време