Уапсена Џејн Фонда

Познатата актерка Џејн Фонда е уапсена во Вашингтон за учество во протести за климатски промени. Џејн го најавила своето пристигнување на социјалните медиуми, а нејзиното апсење било проследено со аплауз и навивање на присутните.

„Јас ќе ги одам демонстрации и ќе побарам акција на нашите политички лидери во борбата против климатските промени што влијаат врз нас. Не можеме да чекаме повеќе. Мора да разбереме дека моќните ја уништуваат нашата планета само за профит“, рекла Џејн Фонда.
За време на протестот биле уапсени 16 лица.

фОТО: ИНСТАГРАМ, ГЕТИ

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време