Турбулентен љубовен живот на избраникот на Цеца: На бившата девојка ѝ фрлиле киселина во лицето

Одмазда од љубомора?

Новиот емотивен партнер на Цеца Ражнатовиќ (46) се најде во центарот на вниманието на јавноста и медиумите откако популарната пејачка одлучи да ја обелодени љубовната врска со него.

 

Па така, јавноста дозна дека 38-годишниот Богдан Срејовиќ зад себе има брак со Зорана Тасовац, со која ја има ќерката Искра, а по разводот со сегашната свршеница на Саша Ковачевиќ, влегол во врска со архитектката и дизајнерката Влада Радосављевиќ.

Со неа бил во емотивен однос две години, а Влада ќе биде запаметена во јавноста по она што ѝ се случило во 2016 година од страна на се’ уште непознат сторител.

Имено пред влезот од нејзината зграда, непознато лице ѝ фрлило киселина во лицето, а по настанот, таа била пренесена во болница. На лицето таа имала изгореници од шести степен и оштетен вид.

По тешкиот период, несреќната дизајнерка успеа да закрепне, а како потсетување на овој нерешен случај од страна на полицијата, во декември 2018 година објави и фотографија од пеколниот момент во 2016 година.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време