Цеца: „Снаата ми е опасна, го заведе Вељко“

Не „смее“ да се меша

Бидејќи до свадбата на наследникот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко, и младата Богдана Родиќ останува уште една недела, семејството на популарната пејачка на големо се подготвува за големата веселба.

Немав време да помогнам во подготовките на моминската вечер на Богдана, но совршено ја организираа нејзините сестри, другарки, кумата и Анастасија. Бев поканета да присуствувам, но не можев да отидам. Искрено, сè уште не знам како си поминале девојките бидејќи ниту една од нив не стаса да ми раскаже. Јас сум цел ден зафатена бидејќи размислувам само за свадбата и сега му помагам на Вељко во подготвувањето на неговата ергенска вечер, која ќе биде утре. Темпото ми е турбо, особено бидејќи станувам во шест наутро, а доцна си легнувам затоа што навечер настапувам“, истакна Цева за еден весник, и смеејќи се додаде:

Опасна ми е снаата, го заведе Вељко, но јас не се мешам во тоа, туку смеам само да се пошегувам и да кажам дека секој автобус има последна станица.“

Фото: ATA Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време