Цеца Ражнатовиќ првпат се огласи за детали од венчавката на нејзиниот син: „Од каде тие дезинформации?!“

Станува збор за медиумски нагаѓања

Свадбата на синот на мегапопуларната пејачка Цеца Ражнатовиќ, младиот боксер Вељко и неговата избраница Богдана Родиќ е закажана за 24 ноември во српската престолнина, па за неа со недели се пишува надолго и нашироко, а популарната пејачка првпат се огласи по повод деталите врзани за овој весел момент во нејзиното семејство.

Пејачката откри дека Вељко во недела ќе ја слави ергенската вечер, а истакна дека во еден ден ќе се одржат црковната венчавка и склучувањето на граѓанскиот брак.

Истиот ден ќе биде и венчавката во црква и големата забава во хотел Хајат, така што мислам дека ќе имаме многу убав ден. Ќе ги испочитуваме сите традиционални обичаи, купување на невестата, се’ ќе биде во еден ден, и црковното и граѓанското венчавање“, раскажува Цецаи открива дали нејзината снаа Богдана навистина ќе се омажи во нејзината венчаница, како и дали нејзиниот наследник Вељко ќе ја носи војничката униформа на неговиот покоен татко Жељко Ражнатовиќ Аркан.

 

Не ми е јасно од каде информациите дека Богдана ќе ја носи мојата венчаница?! Пишуваат и дека Вељко ќе ја носи униформата, што е исто така дезинформација. Јас немам дадено изјави по овој повод, станува збор за нагаѓања затоа што е медиумски интересно, но сепак настојувам најголемиот дел да остане во кругот на семејството. Знам дека сме медиумски експонирани, но нешто чуваме и за себе“, заклучи Цеца Ражнатовиќ.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време