Цеца Ражнатовиќ никогаш нема да ги заборави зборовите на покојниот сопруг Аркан: „Тоа го научив од него!“

Ја отвори душата

Цеца Ражнатовиќ е позната како голем професионалец, кој вешто умее да постави граница меѓу приватноста и професионалниот живот, а важи за лојален и посветен пријател. Токму за тоа зборуваше за време на гостувањето во една утринска емисија.

Мислам дека сум добар пријател. Многу ја почитувам лојалноста кај луѓето. И тоа го научив од мојот покоен сопруг. Секогаш ми велеше: ‘Богатството не е во материјалните работи. Млада си, ќе сфатиш со текот на времето, најголемото богатство засекогаш ќе ти бидат семејството и лојалните пријатели. И биди среќна ако за целиот живот можеш да издвоиш два вистински лојални пријатели.’ И така е, навистина“, изјави Цеца потсетувајќи се на зборовите на покојниот Жељко Ражнатовиќ-Аркан.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Ми се случуваше во некои ситуации луѓето едноставно да се искристализираат. Се разбира дека е тешко да гопреболиш тоа, но го преболуваш. Некои луѓе имаат свој рок на траење во твојот живот, ви се разделуваат патиштата, некои на убав начин, некои на болен и тажен, некои на болен и грд, но ништо не се случува случајно во животот. Ниту случајно ќе сретнеме некого, ниту случајно се разделуваме со некого. Тоа е своевидна рамнотежа“, објасни пејачката, и додаде:

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

И таму каде што можеби се разделив лошо, никогаш не плукнав на односот, ниту давав лоши коментари, затоа што тие луѓе беа мој избор. Е сега, дали се добри или лоши, тоа времето ќе покаже“, заклучи Цеца.

Фото: Инстаграм, Дејан Милиќевиќ

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време