„Терминаторот“ имал операција на срце: На обожавателите им испратил порака од болнички кревет!

Актерот се чувствува добро

Ѕвездата на култните акциони филмови и поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценгер, правел операција на срце, која, за среќа, поминала како што треба

Актерот по операцијата изјавил дека се чувствува фантастично, а зборовите ги поткрепил и со фотографија од болничкиот кревет, која ја објавил на својот инстаграм-профил. Обожавателите на холивудската ѕвезда му упатиле коментари со убави желби и молитви за брзо оздравување.

„Имам нов аортен залисток, покрај мојот нов белодробен залисток од претходната операција. Се чувствувам фантастично и веќе шетам по улиците на Кливленд“, објавил познатиот актер во петокот на Твитер.


Шварценгер (73) објавил и своја фотографија од болничкиот кревет во клиниката во Кливленд и им се заблагодарил на медицинските работници кои се грижеле за него за време на заздравувањето по операцијата на срце.

Арнолд Шварценегер во домашен карантин со пони и магаренце (ВИДЕО)
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време