Тања Савиќ најави дека оди во Австралија на судењето со мажот, меѓутоа, тој има поинаква приказна

Многу лоши односи

Фолк-пејачката Тања Савиќ изјави дека своите синови ги нема видено од Велигден 2020 година, кога нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ, без нејзино одобрување, ги однел кај неговите во Австралија.

Таа деновиве соопшти дека заминува во „земјата на кенгурите“ на рочиштето закажано по повод старателството над синовите.

Меѓутоа, нејзиниот сопруг раскажува сосема поинаква приказна…

Не знам дека доаѓа во Австралија, ниту, пак, дека е закажано некакво судење. Тоа ќе мора да ја прашате неа, јас навистина не сум информиран“, изјавил Душан за порталот „Србија данас“.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време