Сосема неочекувана одлука на Душко Тошиќ: Јелена Карлеуша морала веднаш да реагира

Гром од ведро небо!

Во бракот на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ никогаш не е монотоно. Многу се пишува за односот на пејачката и фудбалерот, а сега одлуката на Тошиќ, по првичното изненадување, предизвика тотален шок.

Имено, популарниот фудбалер дефинитивно не дава никакви назнаки за промените во својот живот. Освен што е воздржан кон медиумите, и неговите објави на социјалните мрежи не откриваат многу…

Душко првобитно донесе одлука по две и пол успешни години поминати во кинескиот Гнанџоу Р&Ф, да го напушти овој клуб, а јавноста шпекулираше за тоа кад ќе ја продолжи кариерата. Иако се пишуваше дека потпишал за Црвена звезда, Тошиќ сепак стана нов член на Касимпаша, како што открива овој турски клуб.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kasımpaşa SK (@kasimpasask)

По повод оваа одлука се огласи и неговата сопруга Јелена, која му го честита професионалниот ангажман истакнувајќи дека Турција е земјата што тој посебно ја сака и почитува.

Инаку, Душко во 2015 година потпиша договор на три години за Бешикташ, а и Јелена често престојуваше во Истанбул.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)


Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време