Сите се сеќаваме на заводникот Хектор од серијата „Руби“: Еве како изгледа актерот 16 години подоцна! (ФОТО)

Им пркоси на годините

Годините одлично му стојат

Поминаа 16 години од емитувањето на серијата „Руби“, а сите веројатно добро се сеќавате на актерот Себастијан Рулји, кој го толкуваше ликот на Хектор.

Токму со оваа улога тој стекна голема популарност и стана миленик на многу жени. Тој и денес се занимава со глума и често се појавува во шпански серии.

Иако поминаа речиси 2 децении од тогаш кога последен пат го гледавме на малите екрани, тој речиси воопшто се нема сменето. Себастијан има 45 години и е во брак со колешката Ангелика Бохер.

За него како да застанало времето. Вака изгледа актерот денес…

Речиси и да не постои разлика!

Во продолжение, да се потсетиме и на серијата „Руби“…

Дали се сеќавате на познатиот заводник Хосе Армандо од серијата „Есмералда“? Денес има 54 години и изгледа вака!
Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време