Синот на претседателот Александар Вучиќ заврши на Инфективна клиника: Позитивен е на коронавирусот

„Сине, ќе го победиш ти ова!“

Данило Вучиќ, син на Александар Вучиќ, е позитивен на коронавирусот, е напишано на официјалниот инстаграм-профил на српскиот претседател.

За ангажирањето на Данило и ќерката Милица, кои волонтираат од почетокот на епидемијата во земјата, зборуваше и самиот претседател. На една од прес-конференциите, Вучиќ изјави дека неговите деца им носат средства за дезинфекција, храна и основни намирници неопходни на пензионерите.

Фото: Инстаграм, ATA Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време