Северина менува професија: Еве со што ќе се занимава наскоро

Микрофонот не го испушта ни за жива глава

Според „Слободна Далмација“, хрватската поп-пејачка Северина Вучковиќ наскоро ќе ја смени професијата. Поточно, ќе ја надгради својата, пејачката, земајќи предвид дека и новата е тесно поврзана со микрофонот.

Имено, според „Слободна Далмација“, убавата Севе ќе се најде во улога на презентерка на регионална телевизија со седиште во Бања Лука, која се вика ТВ Уна, која би требало да почне со емитување до крајот на годината.

Основачот на телевизијата е син на политичарот Милорад Додик, Игор Додик.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време