Ракометарот Игор Карачиќ се ожени со ОВАА убава струмичанка: Романтичната венчавка во Мостар изгледаше ВАКА! (ФОТО)

Официјално Македонски зет!

Хрватскиот репрезентативец и поранешен ракометар на РК „Вардар“, популарниот Игор Карачиќ, вчера и се заколна на вечна љубов на својата долгогодишна девојка, струмичанката Душица Андоновска, која по професија е архитект.

 

Романтичната венчавка во присуство на 200 најблиски роднини и пријатели се случи вчера во една преубава летна градина во Мостар. Гостите ги забавуваа нашиот Драган Темелков -Џони,кој специјално за двојката допатува од Скопје, и девојката со ангелски глас, талентираната Босанка – Илма Карахмет.

 


Карачиќ ја побара Душица за жена за време на пандемијата, а таа тогаш изјавуваше дека најмалку очекувала прстен во тој хаос. Тие двајца својата љубовна приказна ја започнале во Скопје, но малкумина знаат дека прво биле најдобри другари и постојано биле заедно, пред да се разгорат љубовните искри.

 

 

 

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време