Принц Вилијам ја гушкал и бакнувал пејачката пред сите: Јавноста шокирана, ги прекршил сите правила!

Скандал во најава!

Војводата од Кембриџ не го криел задоволството што ја гледа пејачката, а ни таа не останала рамнодушна

Принц Вилијам синоќа присуствувал на хуманитарна вечера и во таа прилика ја сретнал пејачката Рита Ора со која се поздравил со бакнеж!

View this post on Instagram

Rita and #PrinceWilliam

A post shared by RITA ORA fan page (@ritaoraglam) on

Војводата од Кембриџ (37) е познат по својата хуманитарна работа и борба за образување млади бездомници.

Друштво на оваа хуманитарна вечера му правела роднината принцеза Беатрис додека Кејт очигледно останала дома.

Отсуството на војвотката од Кембриџ убаво го искористила пејачката Рита Ора која среќно муабетела со Вилијам и го бакнала во образ. Ниту Вилијам не останал рамнодушен на поп-пејачката.

Имено, странски медиуми пренесуваат како тој заинтересирано разговарал со неа и го прекршил правилото за поздравување, според кое не е дозволено бакнување или прегрнување со кралското семејство.

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време