Пријавувањето за U&Z Influencer Awards официјално заврши: Ве запознаваме со дел од пријавените учесници во категоријата Food

Кој ќе биде Influencer Star?

Се’ уште може да се пријавувате во категоријата Happiness!

Пријавувањето на конкурсот „U&Z Influencer Awards“ официјално заврши!  Станува збор за настан кој првпат се одржува во Македонија, а кој претставува можност да станете влијателна личност на социјалните мрежи или да ја зацврстите својата позиција во нив потпишувајќи договор со покровителите на една од осумте категории на натпреварот и освојувајќи вредна награда.

Пријавувањето во категориите Beauty, Travel, Fashion, Food, Lifestyle и Insta Man траеше до 15-ти септември, но се’ уште може да се пријавувате во осмата, специјална категорија Happiness (Среќа), #ВклучиСеЗаСреќа, #МинутиНаСреќа, во која учество ќе можат да земат сите учесници со навршени 18 години, без разлика на бројот на следбеници на Фејсбук и на Инстаграм.

Испратете ни мејл со ваше име и презиме, линк до вашиот профил на Фејсбук или Инстаграм и чекајте ги нашите инструкции.

Пријавените инфлуенсери ќе добијат разни предизвици од покровителите на категоријата во која се пријавиле во текот на месеците што следат. Главен спонзор на „U&Z Influencer Awards“ е Violeta. Лото 7 е официјален партнер за среќа.

Награди!

Победникот во секоја категорија ќе добие вредни подароци, а некои ќе имаат  можност да склучат договори за спонзорство со брендот што ќе биде носител на дадената категорија. Сите учесници ќе добијат подароци од нашите почитувани клиенти и спонзори, а со самото учество во мини-натпреварот си обезбедувате и место на гала-настанот, кој ќе се одржи на 2 декември во Ragusa Rooftop 360.  На гала-свеченоста ќе им бидат доделени статуетки на победниците во категориите и ќе се избере U&Z Influence Star, која ќе ја краси насловната страница на декемвриското издание на највлијателното списание за жени „Убавина и здравје“.

Не пропуштајте да се пријавите во категоријата Happiness, а во меѓувреме запознајте се со дел од пријавените инфлуенсери во категоријата Food.

Давор Панчевски

Теодора Георгиевска

Бранко Попоски

Теа Трповска

View this post on Instagram

Здраво дечки👋 После еден месец режим кај д-р Митов (@dr.mitov) гордо и задоволно да ви кажам дека ослабев 4 кг во првиот месец. Се придржував 99.9% кон режимот (освен 1 кока кола и +1 парче леб од дозволеното, еден ден). Многу сум задоволна и среќна за целокупниот исход☺ Интересно е тоа што иако имаше многу оброци во текот на денот (кои ги гледавте секој ден на story), сепак се слабееше. Исхраната ми се состоеше од многу зеленчук, овошје, зрна, салати, чорби, супи, смути, варива… Дополнително, внесував ашваганда, мака таблети и витамин Д (самоиницијативно). Физичка активност имав само преку пешачење. Оваа исхрана бара многу готвење, планирање и подготовка за оброците, за кои се погрижи @ellie.angelovska 💕 Планирам да продолжам со истата исхрана додека да отидам повторно кај Митов, за нов режим за вториот месец. Еве неколку (ретки) фотки од мене😊

A post shared by 🌈 tea | cooking & food (@teatrpovska) on

Весна Ѓ. Каеска

View this post on Instagram

Сладолед, омилениот летен десерт на децата 🎈🍨 Ова лето ни помина во знакот на сладоледот. Кога и направив и на Ника и резултатот беше: уште една обожавателка на домашни сладоледи ❤️ Летото полека заминува, но температурата не се намалува. Толку е топло што ни го подрастопи сладоледот, кој секако беше изеден 😳 Кога зборуваме за добар домашен сладолед, мислам на овошје, засладувач по желба и добар млечен продукт. Мојот избор, секогаш е @buchenkozjak. Особено идеални за подготовка на здрави детски сладоледи, за кои не чувствувам грижа на совест ако изедат повеќе 😍 Иако сонцето ни ги стопи балоните, сладоледите беа превкусни. Кога препорачувам за моите, мислам и на другите деца, зашто секое дете го заслужува најдоброто ❤️ Рецептите следат во коментари ⬇️ . . . . #kiddish #kidsfoodart #kidsfoodideas #foodart #foodartblog #foodforkidshealth #najmilinajmali #вкусниприказни #бученкозјак #следијадетелинката #инстаграмџии #инстаграмџики #фотонаденот #фотонанеделата #деца #храна #љубов #мама #мамаблогер #мајка #мајкаблогер #инфлуенсермк

A post shared by Вкусни Приказни (@vkusniprikazni) on

Следете нè! Забавувајте се со нас! Читајте нè! И станете Influencer Star!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време