Пријавувањето за U&Z Influencer Awards официјално заврши: Учесниците веќе ги добија своите задачи!

Кој ќе биде Influencer Star?

Во продолжение ви ги претставуваме поддржувачите на секоја од категориите…

Пријавувањето на конкурсот „U&Z Influencer Awards“ официјално заврши!  Станува збор за настан кој првпат се одржува во Македонија, а кој претставува можност да станете влијателна личност на социјалните мрежи или да ја зацврстите својата позиција во нив потпишувајќи договор со покровителите на една од осумте категории на натпреварот и освојувајќи вредна награда.

Пријавувањето во категориите Beauty, Travel, Fashion, Food, Lifestyle и Insta Man траеше до 15-ти септември, но се’ уште може да се пријавувате во осмата, специјална категорија Happiness (Среќа), #ВклучиСеЗаСреќа, #МинутиНаСреќа, во која учество ќе можат да земат сите учесници со навршени 18 години, без разлика на бројот на следбеници на Фејсбук и на Инстаграм. Испратете ни мејл со ваше име и презиме, линк до вашиот профил на Фејсбук или Инстаграм и чекајте ги нашите инструкции.

 

Кои се задачите на пријавените учесници?

Секој од пријавените учесници има задача во периодот од крајот на септември до 30 ноември, на својот инстаграм-профил да објави 5 фотографии со производите на генералниот поддржувач на целиот настан „Violeta“, користејќи ги соодветните хаштази, и 5 фотографии со одредени производи од поддржувачот на категоријата за која се пријавиле. Ќе бидат оценувани креативноста и оригиналноста на објавите од страна на стручно жири и гласови од публиката. Бројот на лајкови нема да биде пресуден.

Запознајте се со нашите поддржувачи!

Во продолжение ви ги претставуваме поддржувачите на секоја од категориите:

  • Брендовите ArtDeco, Misslyn и Carolina Herrera се поддржувачи на категоријата Beauty.
  • Брендовите Carolina Herrera и Jimmy Choo се поддржувачи на категоријата Insta Man.
  • Поддржувачи на категоријата Travel се B-Watch.
  • Поддржувач на категоријата Fashion е брендот NuMe.
  • Подржувачи на категоријата Lifestyle се MiniSo и KFC.
  • Категоријата Food исто така е поддржана од неколку познати брендови.
  • Официјален партнер за Среќа е Лото 7.

ПОДАРОЦИ!

Сите учесници ќе добијат богати подароци од соработниците на магазинот „Убавина и здравје“, а победникот во секоја категорија ќе добие или можност за потпишување договор со поддржувачот на категоријата или производи во вредност од 200 евра. Сите победници во категориите ќе добијат и ваучери од „Божиновски“ во вредност од 100 евра. Пријавените учесници ги очекуваат уште многу други изненадувања и подароци од наши клиенти и познати брендови, кои дополнително ќе ви ги откриваме.

Со самото учество во мини-натпреварот си обезбедувате и место на гала-настанот, кој ќе се одржи на 2 декември во Ragusa Rooftop 360.  На гала-свеченоста ќе им бидат доделени статуетки на победниците во категориите и ќе се избере U&Z Influence Star, кој ќе ја краси насловната страница на декемвриското издание на највлијателното списание за жени „Убавина и здравје“.

Следете нè! Забавувајте се со нас! Читајте нè! И станете Influencer Star!

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време