Популарната пејачка Сиа откри дека боледува од сериозна болест: „Страдам од хронична болка“

Обожавателите се шокирани од нејзиниот твит

Австралиската пејачка Сиа Фурлер, која е досега номинирана за девет греми-награди,отсекогаш беше отворена за своите здравствени проблеми. Дијагностицирана и’ е Грејвс-Базедовлева болест (автоимуно заболување во чија основа се наоѓа специфично нарушување на тироидната жлезда), а имаше и проблеми со алкохол, наркотици и депресијата, што ја доведе до обид за самоубиство. Во јавноста носи перика за да ја заштити својата приватност.

 

 

View this post on Instagram

 

Sia in New York (August 2008) 📸 She looks so nice ✨ . . . . #siamusic #sia #siafurler #2008

A post shared by Sia Addicted | Sia fan account (@siaaddicted) on

Сиа ги шокира своите следбеници на Твитер со најновата објава:

Страдам од хронична болка, невролошко заболување. Елерс-Данлос синдромот и јас сакавме да им кажеме на оние што страдаат од емотивна или физичка болка дека ве сакаме. Продолжете да се борите. Животот е е*ано тежок. Болката деморализира, но не сте сами“, напиша Сиа.

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време