Погледнете како помина јубилејниот концерт на „Бајага и инструктори“ во Скопје!

Незаборавно!

Ова е првиот концерт на „Бајага“ по пандемијата

Во неделата на 13 септември, стадионот на АРМ во Скопје ечеше од најголемите хитови на „Бајага и инструктори“ по повод нивниот 35-годишен јубилеј. Славеничкиот концерт, во организација на „Авалон“, се одржа во придружба на оркестар и хор, што уште повеќе придонесе за незаборавната атмосфера на овој музички настан.

Инаку, ова беше првиот концерт на групата по почетокот на пандемијата и сите протоколи за одржување јавни настани беа испочитувани: публиката на концертот беше редуцирана, а носењето маски беше задолжително.

 

Под диригентската палка на маестро Војкан Борисављевиќ, 22 од најголемите хитови на „Бајага и инструктори“, како „Буѓење раног пролеќа“, „Зажмури“, „Руски воз“ и други, добија сосема нов аранжман што на публиката и’ обезбеди неповторливо искуство.

Ви пренесуваме дел од атмосферата преку следниве фотографии…

 

ФОТО: Горан Десковски

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време