Ова е поранешниот дечко на Милица Тодоровиќ: Сними еден хит и исчезна, а денес изгледа ВАКА (ФОТО)

Излезе од „нафталин“

Се запознаа во 2005 година во „Ѕвездите на Гранд“.

Милица Тодоровиќ беше во врска со пејачот Ненад Јовановиќ. Тие двајца се запознаа во 2005 година во втората сезона на натпреварувањето „Ѕвездите на Гранд“. Пејачката го освои првото место, а Ненад го освои третото место.

Беа заедно две години, по кои секој тргна на своја страна. Ненад неколку години по учеството на познатото натпреварување се повлече од јавната сцена. Остана запаметен по еден хит „Да ли га вараш“.

@grandvremeplov Nenad Jovanović – Da li ga varaš… 🥃🥂🎵 #nenadjovanovic #zvezdegranda #grandproduction #grand #pesme #muzika #narodnamuzika #hitovi #hit #folk ♬ original sound – Grand Vremeplov

Тој денес се промени физички, оженет е и има син. Малку е познато дека продолжил да се занимава со музика и дека e многу баран кога се приватните прослави во прашање.

Неговата снимка од почетокот на кариерата на Тик ток стана голем хит, па многумина се присетија на неговите заборавени песни, како и врската со пејачката Милица Тодоровиќ.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време