Огромна трансформација: Ким Кардашијан не личи на себе (ФОТО)

Но производите „одат како алва“!

Популарната американска инфлуенсерка Ким Кардашијан (39) на својот инстаграм-профил објави сет-фотографии по повод промоцијата на нејзината нова козметичка линија. Сепак, вниманието на јавноста многу повеќе ѝ го привлече трансформација на изгледот, која предизвика иницијален шок кај нејзините многубројни следбеници.

 

 

View this post on Instagram

 

I’m so excited to introduce to you new, never been launched before @KKWBeauty products: 5-pan eye shadow palettes, lip crayons and blush palette trios! The Celestial Skies 5-pan eyeshadow palettes are all you will need to create a gorgeous eye look. They are the perfect size to travel with and the colors from each of the 3 new palettes are so versatile. I’ve also created a new Lip Crayon in a formula that provides rich and creamy coverage with a lacquer finish that will be available in 5 colors. To complete your look, we will also be launching a beautiful blush trio in both shimmer and matte finishes. Each of these products will become your everyday glam essentials and I cannot wait for you to experience them! Launching 01.24 at 12PM PST KKWBEAUTY.COM #CelestialSkies‬

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Иако најпопуларната сестра од кланот Кардашијан-Џенер често експериментира со изгледот, сепак фотографијата ја зачуди јавноста бидејќи дури и најверните почитувачи на ликот и делото на Ким не ја препознаа на прв поглед….

 

Сепак, откако ја „сварија“ промената што ја направила, ја „бомбардираа“ со позитивни коментари и лајкови. А сигурни сме дека и овое производи ќе се продаваат „како алва“! Одличен маркетиншки потег, Кими!

 

Фото: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време