Обелодени вистинските имиња и титули на Меган Маркл, принцот Хари и малиот Арчи

Британците збунети од новите информации

Фото: Getty Images

Како што пишува британски „Мирор“, во изводот од матичната книга на родените на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор пишува дека неговата мајка е „принцеза на Обединетото Кралство“. Оваа вест гу збуни Британците, кои досега веруваа дека таа е само војвотка од Сасекс, но не и принцеза.

Целата титула на Меган е „нејзиното кралско височество принцезата на Хенри од Велс“. И нејзината золва Кејт Мидлтон во изводите на раѓање на своите деца напишала дека е принцеза.

ФОТО: Printscreen Instagram

Голем број Британци дури и не ги знаат најосновните податоци за својата принцеза, вклучувајќи го и нејзиното вистинско име. Имено, Меган е средното име на американската актерка, а првото име ѝ е Рејчел.

Бидејќи таткото Томас Маркл и мајката Дорија Раглан ја викале Меган уште од раѓањето, а и сите нејзини пријатели ја нарекуваат така, кога започнала да се занимава со глума, се претставувала како Меган.

Освен тоа, во изводот од матичната книга на родените, вистинското име на Хари е Хенри.

Иако тоа го криеја од јавноста, во изводот е напишано и каде е роден Арчи.

Момчето е родено во приватната болница Портланд во Вестминстер, Англија, каде што едно ноќевање чини околу 23.000 фунти. Ова не изненадува со оглед на тоа што е на менито се наоѓа јастог, а новопечените мајки можат да го прослават раѓањето на своето потомство со шампањско.

Фото: Printscreen Instagram, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време