Новак загрижен за Јелена: Лошо ѝ е, иако ја помина короната

Таа е се' уште истоштена

Иако Новак и Јелена Ѓоковиќ прележаа ковид-19 и нивниот ПЦР-тест е негативен, сепак популарниот тенисер е загрижен за својата сопруга, пишува „Скандал“.

Како што дознава „Скандал“, Јелена е се’ уште истоштена и премалена, а имунитетот никако да ѝ зајакне, па Новак инсистира да преземе нешто.

Јелена е многу слаба, всушност, таква беше и пред короната затоа што јаде само овошје и зеленчук и е на специјална исхрана. Не јаде месо и многу внимава што внесува во организмот, но Ноле смета дека сега би требало да внимава уште повеќе затоа што е познато дека и по прележувањето, последиците од короната остануваат во организмот и до една година и имунитетот слабее. Затоа сега работат на зајакнување на нејзиниот имунитет за да ѝ се подобри здравствената состојба. Најмногу се исплаши кога виде дека се тетерави кога ја носи ќеркичката, дека воопшто нема сила, па ја замоли да не си игра со здравјето. Ѝ предложи првенствено да одмора, а тој ќе ја замени во се’ што е потребно за семејството, но Јелена тврди дека за две недели ќе биде како нова. Со други зборови, сигурна е дека станува збор за несериозни последици од короната и за малку полош имунитет и смета дека се’ ќе помине бидејќи живее здраво и нема од што да се плаши“, завршува изворот за „Скандал“.

 

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време