Новак на заслужен одмор: Oвде светскиот првак ги полни батериите после Вимблдон

Време е за уживање

Getty Images

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ после освојувањето на шампионската титула на Вимблдон се упати со семејството на заслужен одмор.

Јавноста веќе неколку дена ја „копка“ каде тоа Ноле ги „полни батериите“ после Вимблдон. Имено, српскиот тенисер одлучил силата да си ја поврати на една екслузивна и топла дестинација – Шпанија.

Новак, заедно со семејството, убавата Јелена и децата Стефан и Тара од Лондон директно заминаа за Марбеља.

Овде живее и помладиот брат на Новак, но и некогашниот духовен гуру Пепе Имаз.

Токму овде, Ѓоковиќ го прославија роденденот на Ѓорѓе, кој наполни 24 години.

Фото: Инстаграм, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време