Нина Бадриќ остана без работа поради короната и јавно доби неверојатна понуда

Кој би рекол

Каков пресврт!

Поп-пејачката Нина Бадриќ преку социјалните мрежи ѝ се обрати на хрватската власт да им овозможи на музичарите да работат, земајќи предвид дека веќе половина година не можат да ја вршат својата работа поради коронавирусот.

Ова не е хоби, ова не е шега. Од оваа работа зависи егзистенцијата на многумина кои останаа гладни и едвај врзуваат крај со крај. Го замолувам Министерството да се огласи по прашањето на нас музичарите и да ни овозможи, како било, се разбира почитувајќи ги заштитните мерки бидејќи здравјето е најважно, повторно да почнеме да работиме“, замоли Бадриќ.

 

View this post on Instagram

 

❤️

A post shared by Nina Badrić (@badrich) on

Обраќањето на популарната пејачка привлече големо внимание, па преку Фејсбук една жена ѝ понуди работа.

Еве, за неколку дена ќе го ископаме компирот, триесет хектари, во околината на Бјеловар, и потребни ни се работници, плаќаме 300 куни (околу 2.500 денари) од ден. Ве молам да ја известите дотичната ако сака да работи. Може да ги земе и Северина и другите што не зедоа помош од 4.000 куни (32847.68 ден.). Само, кажете ѝ да не ни дојде во дизајнерскиот фустан од 14.000 куни (115.000 ден.), со кој се пофали пред неколку месеци, бидејќи врнеше деновиве и доста е калливо“, порача жената.

 

 

View this post on Instagram

 

Kitim se svojim perjem 😁😉

A post shared by Nina Badrić (@badrich) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време