Немаше човек во Македонија кој во 1990-те не се молеше Есмералда да прогледа: Актерката беше во пеколот на дрогата, а денес не личи на себе!

Непрепознатлива

Во 1990-те „Есмералда“ беше една од омилените сапуници. Животот на сиромашната девојка, која била родена слепа, будно го следеа гледачите на нашите простори

Ликот на Есмералда што го толкуваше мексиканската актерка Летисија Калдерон го освои срцето на Македонците од прво гледање. Публиката се поистоветуваше со судбината на девојката слепа од раѓање, која пораснала во шумска колиба со жената што ја заменила по раѓањето со машко дете. Жените од цела Македонија се молеа Есмералда да прогледа.

Летиција Калдерон, која влезе во кожата на главната хероина, во периодот на снимањето била зависна од дрога. Успеала да се откаже од кокаинот дури кога нејзината најдобра пријателка починала од предозирање.

Иако во тоа време важеше за една од најубавите латиноамерикански актерки, денес, Летиција на 52 години изгледа потполно поинаку.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lety Calderón (@letycalderon79)


Во 1997 година се омажила со Марко Лопез, но по две години се развела.

По распадот на бракот го запознала Хуан Колјад, за кого се омажила во 2003 година и му ги родила синовите Лусијано и Карло.

Дали се сеќавате на познатиот заводник Хосе Армандо од серијата „Есмералда“? Денес има 54 години и изгледа вака!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време