Наташа Беквалац: „Мајка ми вели дека мојот пубертет сè уште трае!“

Затоа не трпи авторитети!

Фото: Душан Петровиќ

Наташа Беквалац на големо го подготвува својот голем солистички концерт, кој ќе го одржи на Денот на вљубените (14.02.2020) во „Штарк-арена“ во Белград.

 

 

View this post on Instagram

 

Pozitivna sam… Ne poznajem svoj glas Ne poznajem svoj lik Na srcu puca plik …ja pozitivna sam…💫

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Во ексклузивното интервју за магазинот „Стори“, популарната пејачка првпат зборува за односот со своите две ќерки, Хана и Катја, како и со мајка си Јована, за која вели дека, покрај сестрите Драгана и Кристина, ѝ е најголемата поддршка во животот.

Како девојче бев примерна, а бунтовничката црта на мојот карактер почнав да ја покажуван во средно школо. Мене често ме водеше бунтот, па затоа имам разбирање за моите деца. Навистина мислам дека сум нежна мајка, но тоа не значи дека им дозволувам да ги преминуваат поставените граници“, открива Наташа зa читателите на „Стори“.

 

 

View this post on Instagram

 

#nisamzdrava #samokazem #nisamsvasvoja😂

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

На прашањето зошто нејзините родители биле построги кон неа за разлика од нејзините сестри Драгана и Кристина, пејачката одговори:

Драгана е постара од нас двете, нè чуваше кога бевме мали и никогаш не им правеше проблеми на родителите. Кристина, бидејќи е најмлада, секогаш беше послушна, а јас бев проблематична, бидејќи поради уметничкиот дух не трпев авторитети. И денес е така.“

 

Бидејќи роденденот на мајка си ѝ го честита со зборовите „те сака твојата средна, најлоша ќерка“, новинарите ја прашаа дали е тоа одраз на нејзината самокритичност или духовитост…

И на двете! Многу сум самокритична, но и обожавам да се шегувам, особено на сопствена сметка.“

На инстаграм-профилот, пејачката ги праша своите следбеници: „До кога трае пубертетот?“, алудирајќи на „проблемите“ што ѝ ги задава нејзината постара ќерка Хана, која е тинејџерка. На прашањето дали знае до кога траел нејзиниот, Наташа одговори во свој стил:

Ја прашав мајка ми и ми одговори: Сè уште ти трае!“

 

View this post on Instagram

 

Hana(sreća) Katja(čistoća emocija)❤#znacenjeimena #VOLIVASMAMA ❤

A post shared by Nataša Bekvalac (@bekvalceva) on

Фото: Душан Петровиќ, Инстаграм @bekvalceva

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време