Наоми Кембел се соблече гола на 49 години: Инстаграм „гори“

Манекенката одново и одново хипнотизира со облините

Прочуената Наоми Кембел, една од најпознатите и најуспешни манекенки во светот, и по толку години кариера се уште одново и одново хипнотизира со својот изглед иако веќе е на прагот од шестата деценија во животот. Таа воодушевува каде и да се појави, што и да облече, а кога ќе се соблече… интернетот буквално „гори“.

View this post on Instagram

Monday #MOOD 🦋 Naomi Archives

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

Автор на нејзината нова објава за која брујат сите е познатиот фотограф Марио Тестино кој ја фотографирал манекенката како лежи на стомак целосно гола, а околу струкот има тенко ланче. И тоа е се!

За потсетување, Наоми на 22 мај наполни 49 години.

Фото: Getty Images

 

 

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време