Мекици за Кира – Катарина Ивановска вторпат стана мајка

Катарина Ивановска по вторпат стана мајка, а Тамара ја сподели среќната веста со јавноста, преку Instagram. Катарина родила ќеркичка и заедно со сопругот се одлучиле за името Кира.

se-porodi-katarina-ivanovska-na-svet-donese-kerkicka-2.jpg

Вчера вечер најблиските се собраа на мекици, да го прослават раѓањето на второто бебе, а Катерина сподели кратки видеа на Инстаграм од прославата.

За микрофонот се фати и Тамара, која е блиска пријателка, судејќи по тоа дека Катерина и Тамара често објавуваат заеднички фотографии.

Ќерката на Катарина и нејзиниот вереник Цобе ќе се вика Кира, а честитки пристигуваат од сите страни.

Тие се веќе родители на двегодишниот Вања.

loading...

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време