Меган Маркл оддаде почит на кралицата Елизабета Втора, додека цел интернет ја искритикува за нејзините обетки

Свет

Кралските снаи Кејт и Меган и` оддадоа почит на покојната Елизабета Втора.

Новата принцеза Кејт Мидлтон изгледаше многу замислено додека присуствуваше на богослужбата во Вестминстерската сала во чест на покојната кралица Елизабета Втора.

Новата принцеза од Велс (40) е покрај нејзиниот сопруг откако беше објавено дека неговата баба починала минатиот четврток.

До неа застана Меган Маркл, носејќи пар скапи бисерни обетки кои и ги подари кралицата. Таа го поддржуваше нејзиниот сопруг принцот Хари и другите членови на кралското семејство.

Американскиот војвода и војвотката од Сасекс, кои останаа во Обединетото Кралство по она што требаше да биде “whistlestop“ турнеја низ Европа минатата година, им се придружија на другите членови на семејството во Лондон.

Додека принцот Хари маршираше зад ковчегот на кралицата заедно со кралот Чарлс и неговиот брат принцот Вилијам, Меган патуваше со автомобил.

Се чини дека војвотката носела комплет бисерни обетки кои ги добила на подарок кратко откако се омажила за тогашниот принц Хари во 2018 година.

Ова е последен пат кога телото на кралицата ќе биде преместено пред нејзиниот погреб во понеделник во Вестминстерската опатија. По церемонијата, кога ќе биде погребана во нејзиниот сакан замок Виндзор, пишува “Daily Mail”.

Сепак, Меган се соочи со бројни критики на социјалните мрежи затоа што сега носи обетки „во чест“ на кралицата, со која не се согласува.

„Фуj, лицемерно“.

„Ми се допаѓа како е сосема во ред таа да се појави да жали за нејзината промоција, откако ја одби поканата на кралицата да остане во Балморал повеќе од еднаш“.

„Никој немаше да знае за овој детаљ (обетки) доколку не се погрижеше сите да дознаеме“, ова се само дел од коментарите.

Прочитајте и

Коментарите се заклучени.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време