Лола Астанова ја откри вистината за односот со Стјепан Хаусер: Еве што се крие зад оваа фотографија

Сочен бакнеж

Виолончелистот Стјепан Хаусер и пијанистката Лола Астанова повторно привлекоа големо внимание со снимката од својот заеднички настап.

Нивната фантастична изведба на композицијата „За Елиза“ падна во втор план и тоа поради сочниот бакнеж со кој го завршија видеото.

Снимката ја објавија на Инстаграм, а обожавателите не го криеја своето воодушевување.

Атрактивната музичарка ја откри вистината за нивниот однос.

 

 

View this post on Instagram

 

Für Elise 💕

A post shared by HAUSER (@hausercello) on

Стјепан и јас соработувавме само музички. Спротивно на тоа што може да се прочита во медиумите, јас никогаш не бев негова девојка“, изјави Лола за „Јутарњи.хр“.

Лола го искоментира и својот провокативен начин на облекување на настапите.

Настапувам во мини-фустани и високи потпетици затоа што тоа е нешто што го носат сите нормални жени во светот. Ако мојот моден избор ги охрабрил другите девојки да се осмелат и да размислуваат надвор од рамките на здодевната класична музика, јас сум среќна поради тоа.“

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време