Кралицата се одмаздува, чекор по чекор: Еве што ѝ одзела на Меган Маркл

Постепено им укинува сè

Фото: Getty Images

Кралицата првично планирала да ѝ го одземе и накитот што го носела на денот на свадбата

По одземањето на титулата и барањата да се надоместат трошоците за поправките на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои биле платени со јавни пари, британската кралица Елизабета продолжила со скратување на бенефитите и луксузот во кои двојката уживаше пред да се откаже од кралскиот статус.

Имено, сега на поранешната војвотка од Сасекс ѝ е одземен накитот од кралската колекција, кој Меган го обожавала. Одземен ѝ е дури и познатиот прстен со син камен што го добила откако се омажила за принцот Хари.

Кралицата првично планирала да ѝ го одземе и накитот што го носела на денот на венчавката, а кој бил специјално направен за неа со помош на парчиња од колекцијата накит на покојната принцеза Дијана, но на крајот се премислила и ѝ дозволила да го задржи.

Фото: Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време