Конечната одлука на судот во случајот на Бред и Анџелина ќе ја изненади светската јавност

На истоштувачката борба конечно ѝ се наѕира крајот

Борбата за старателство над своите шест деца на Бред Пит и Анџелина Џоли траеше цели четири години, а сега, судејќи по написите на светските медиуми, конечно ѝ се наѕира крајот.

Имено, близок извор на адвокатот на актерот открил за магазинот „Њу идеја“ дека Бред ќе добие старателство над децата.

Речиси е невозможно судот во Калифорнија да ги оддели децата од таткото, кој очигледно работел на себе и кој со сите сили се бори за нив“, открил изворот за споменатиот магазин.

Bred Pit i Anđelina

Според изворот близок на адвокатскиот тим на Бред, актерот ќе добие заедничко старателство над Нокс, Вивиен и Шајло Џоли Пит.

Бред конечно ќе го почувствува вкусот на победата“, открива анонимниот извор.

Пакс и Захара, постарите посвоени деца на Анџелина и Бред ќе имаат можност да изберат, а според изворот, тие најверојатно ќе се определат за живот со мајка си. Најстариот посвоен син на популарната двојка, Медокс, не е дел од судскиот процес, бидејќи законски се смета за возрасна личност, која јавно ја избра мајчината страна.

Бред знае дека го изгубил Медокс и дека ништо не може да направи, но се надева дека со другите деца ќе успее повторно да го изгради односот и да ги надомести четирите загубени години.

Борбата меѓу Анџелина и Бред беше истоштувачка, па дури и „валкана“. Во еден миг, адвокатскиот тим на Анџелина го претстави Бред како неспособен татко, но актерот успеа да се избори за можноста да им се докаже на децата и на судот.

 

 

View this post on Instagram

 

🆕🆕

A post shared by Jolie Pitt Kids (@joliepittkids_) on

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време