Ќерка му го моли Бред Пит да ја спаси од Анџелина: На раб е да избега од дома!

Бурни односи

На скандалите им нема крај

Поранешните сопружници Анџелина Џоли и Бред Пит со години водат битка околу старателството над нивните шест деца, која неодамна своето продолжение го доби на суд.

Меѓутоа, сето тоа влијае лошо врз 19-годишниот Медокс, 16-годишниот Пакс, 15-годишната Захара, 14-годишната Шајло и 12-годишните близнаци Нокс и Вивиен.

Од сите нив, целата ситуација најтешко ја поднесува Шајло, првото заедничко дете на познатиот поранешен пар, која повеќе не може да ја поднесе Анџелина.

Имено, извор близок на ова славно, но и контроверзно семејство, открил дека девојчето е очајно и го моли татко си да ја спаси од мајка ѝ и да ја земе кај себе.

„Нивниот ужасен развод најмногу влијаеше врз Шајло. Отсекогаш имала посебен однос со Бред, но никогаш со Анџелина. Го преколнува Бред да ѝ дозволи да живее со него“, открил изворот.

„Анџелина е преокупирана со разводот и битката за старателството, но и со промовирање на својата кариера. Поради тоа не се занимава со децата и не им дава утеха, особено не на миленичката на Бред. Шајло постојано е на телефон, му праќа пораки на Бред и го преколнува да ја земе кај него. Не е невозможно и да побегне од дома, само за да се тргне од мајка ѝ“, тврди истиот тој извор.

Крај на епската судска битка „Пит-Џоли“: Еве кому ќе му припадне старателството над децата!
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време