Испливале фотографии од Кејт Мидлтон во костим за капење: Кралицата ќе полуди!

Бура на Инстаграм!

Фото: Getty Images

На социјалните мрежи кружи фотографија на која војвотката од Кембриџ и принц Хари се разголени!

Британското кралско семејство привлече големо внимание во јавноста и будно се следи секој негов чекор.

Неодамна на социјалните мрежи се појавила фотографија од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, која била направена на нивниот меден месец пред 8 години.

Тоа не би било чудно кога на фотографијата не би биле во костими за капење на плажа, со оглед на тоа што е познато какви се правилата што мораат да ги почитуваат.

„Војводата и војвотката од Кембриџ на меден месец во 2011 година. Мислите ли дека е прифатливо фотографирањето на членови од кралското семејство во костими за капење и нивно објавување во списанија?“, пишува во описот на фотографијата.

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време