Интервју со сопругата на Стево Пендаровски: „Клучот за среќен брак лежи во заемното разбирање!“

Искрено со Првата дама на Македонија, Елизабета Ѓоргиевска

По професија е стоматолог на Клиниката за стоматологија во Скопје и професор на Стоматолошкиот факултет. Од неодамна е и Прва дама на Македонија. Нејзиното име е Елизабета Ѓоргиевска, а повеќе од 20 години е во среќен и хармоничен брак со претседателот Стево Пендаровски, а плод на нивната љубов е синот Огнен кој има 17 години.

Деновиве во интервју за „Бекстејџ“ Првата дама зборуваше за својот живот, семејство, кариера, обврски…

Што се откри погледнете во видеото:

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време