Интернетот „гори“ поради финската премиерка (34): Позирала без кошула и градник!

Неочекувано!

На себе носела само блејзер со длабоко деколте

Финската премиерка Сана Марин завршила на насловните страници на национални медиуми изминативе денови поради нешто што и нема голема врска со политичките одлуки што ги носи.

Нејзината одлука да позира во елегантен блејзер со длабоко деколте без кошула или градник одоздола за магазинот „Тренди“, ја поделила финската јавност.

View this post on Instagram

Ylpeänä esittelemme: lokakuun Trendin kannessa loistaa mieletön @sannamarin 💪🖤⠀ ⠀ Pääministeri Sanna Marinilla on eturivin paikka esimerkkinä, esikuvana, asioiden muuttajana ja vaikuttajana. Työ on paineistettua, mutta hyvät unenlahjat ja rautaiset hermot auttavat. Mutta Marin tunnustaa myös, että uupumuksen tunteet saattavat tulla myöhemmin:⠀ ⠀ ”On selvää, että nämä vuodet jättävät jälkensä. Tämä ei ole tavallista työtä eikä tavanomaista elämää vaan raskasta monellakin tavalla. Voi olla, että paine ja uupumus kertyvät ja tulevat myöhemmin. Tilanteissa on ollut pakko laittaa tunteet sivuun, mutta kyllähän ne kasautuvat.” ⠀ ⠀ Lue kiinnostava haastattelu kokonaisuudessaan tänään lehtihyllyille saapuneesta Trendistä! Antoisia lukuhetkiä! 💎 ⠀ ⠀ Kuva: @jonaslundqvist⠀ Tyyli: @suvipout

A post shared by Trendi & Lily (@trendimag) on

Фотографијата предизвикала жестоки дискусии околу примерноста на нејзиниот избор на гардероба.

Голем број корисници на социјалните мрежи коментирале дека одлуката на премиерката да позира без градник е крајно непримерна за нејзината положба. Освен тоа, многу критики се однесувале и на фактот што фотографијата е направена во официјалната резиденција на претседателката на финската влада.

Сепак, многумина застанале во одбрана на Сана Марин, објаснувајќи дека нејзиниот избор на гардероба не е несоодветен и дека ја покажува нејзината убавина и сила.

Голем број нејзини приврзаници, особено жени, набрзо почнале да објавуваат свои фотографии во слични модни комбинации без градници, заедно со хаштагот „јас сум со Сана“ (#imwithsanna).

Што мислите вие? Дали е соодветно една премиерка да се фотографира во вакво издание?

Премиерката на Финска го скратува работното време: 4 работни дена неделно, 6 часа дневно?
loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време