Им пркоси на годините: Поранешната манекенка (65) ја покажала совршено извајаната фигура во мини-фустан

Во топ-форма!

За неа годините се само бројка!

Некогашната манекенка Кристи Бринкли синоќа прошетала на црвениот тепих и ги освоила сите присутни со својата појава и модна комбинација. По успешната манекенска кариера, таа му се посветила на приватниот бизнис, но и понатаму е активна на социјалните мрежи и многу често гостува во телевизиски емисии.

Иако има 65 години, на изгледот би можеле да и’ позавидат и помладите девојки. Сигурни сме дека никогаш не би погодиле колку години има врз основа на нејзиниот изглед.

Во многу краток фустан со точки и долги, ѕвонести ракави, таа го привлекла вниманието на сите присутни. Со овој модел, таа на најдобар можен начин ги истакнала долгите, извајани нозе и затегната фигура.

Кристи повеќепати нагласила дека за својот младешки изглед може да му се заблагодари на строгиот режим на исхрана кој вклучува многу овошје и зеленчук, како и редовно одење на естетски третмани.

ФОТО: Getty Images, Instagram

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време