И тоа се случи: Се ожени Леонардо Дикаприо

Сите љубовници на најпрочуениот холивуски ерген

Kamila Morone, млада манекенка и актерка успеа во тоа што на многубројните убавиви не им успеа пред неа.

Спрема пишувањата на светските медиуми Леонардо Дикаприо се заколнал на вечна љубов со 22-годишната инстаграм ѕвезда и тоа ден пред церемонијата на одржувањето на оскарите кој се одржа на 10 февруари оваа година

Причината за нивната тајна венчавка наводно е бременост, a дека свечената церемонија се случила на приватен остров на Бахамите.

„Се обидуваа веста да остане тајна, но сепак одлучија да прослават со неколку колеги. Беше многу, многу забавно, имаше смеење, прегратки, но и солзи радосници“, раскажува анонимен извор за холивудските медиуми, кој додава дека и двајцата се среќни што ќе станат родители.

Сите љубовници на најпрочуениот холивудски ерген

Прва за која се знае е Бриџит Хол (1994) Нормално -модел. После неа Леонардо беше во врски со многубројни манекенки и актерки: Nataša Henstrindž, Demi Mur, Bižu Filips, Kler Dejns, Kristen Zang, Eva Hercigova, Žizel Bundšen, Kidada Džouns, Naomi Kembel, Paris Hilton, Bar Refaeli, Ešli Roberts, Sijena Miler, Blejk Lajvli, Erin Hiterton, Simona Holcnagel, Alesija Rijabenkova, Lindsi Lohan, Miranda Ker, Toni Garn, Keli Rorbah, Rijana… се до преубавата данкиња Ninа Agdal.

leonardo dikaprio
Со неа беше во врска од 2016 и дел од 2017 година и таман кога сите помислиа дека дојде крајот на неговиот статус на ерген- раскинаа.  После неа имаше кратка авантура со  Džordžijа Fauler  и Loren Rej (двете манекенки).

 

Leonardo Dikaprio

Леонардо и Жижел

Leonardo Dikaprio

Kamila Morone

Камила во една пригода откри дека со Леонардо ги има запознаено нејзиниот очув актерот Ал Пачино и тоа уште кога имала 10 години.

ФОТО: Guliver/Getty, Instagram

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време