И тоа го видовме: Ким Кардашијан сними селфи „зад решетките“ (ФОТО)

Не престанува да ја шокира јавноста

Ким Кардашијан неодамна го посети затворот во Вашингтон, каде што се сликаше со затворениците кои одлучија затворската казна да ја искористат на најдобар можен начин – и да студираат „зад решетките“.

Се надевам дека ќе имате можност да го научите правниот систем како што го научив јас“, напиша Ким, „трогната“ од ова искуство, и откри дека е снимен и документарец на оваа тема.

 

Познатата старлета веќе неколку години се интересира за политиката и за човековите права, а во една пригода изјави дека се надева дека во следните години ќе го положи адвокатскиот испит и дека ќе почне адвокатска кариера ако нејзиниот татко.

Фото: Instagram, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време