Емина поминува низ пекол: Еве каква непријатност ѝ направил бившиот

И тоа по турбулентото прележување на ковид-19

Поп-пејачката Емина Јаховиќ неодамна прележа коронавирус, а сега повторно се соочи со нова непријатност. Според написите во турските медиуми, нејзиниот поранешен сопруг, пејачот Мустафа Сандал побарал од судот да му го намали износот за алиментацијата за синовите Јаман и Јавуз, која, наводно, се’ уште не ни почнал да ја плаќа.

Како што пренесуваат медиумите, популарната пејачка изјавила дека тешко ја прележала болеста, бидејќи имала многу висока температура, а во еден миг се исплашила дека би можела да умре. По стесниот период боради борбата со ковид-19, Емина одлучи да замине на одмор со синовите за да ги наполни батериите и да се подготви за нови победи. Текстот продолжува по огласот…

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)

Фото: Инстаграм

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време