Џорџ Клуни одбил да му биде кум на детето на принцот Хари и Меган Маркл

Холивудскиот актер и' е долгогодишен пријател и колега на војвотката од Сасекс

Популарниот холивудски актер Џорџ Клуни (57) неодамна откри за медиумите дека одбива да му биде кум на детето на британскиот принц Хари и неговата бивша колешка и добра пријателка Меган Маркл.

Имено, на прашањето на новинарите дали ќе биде кум на кралското семејство, Џорџ одговори шеговито и иронично.

О, да, токму јас ќе бидам кум во кралското семејство. Јас сум татко на близнаци, имам доволно работа“, објасни актерот.

Џорџ и Амал Клуни на венчавката на принцот Хари и војвотката од Сасекс Меган Маркл
loading...

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време