Бебето Цеца: Досега невидена фотографија на популарната пејачка (ФОТО)

Времеплов

Фото: ATA Images

За Цеца Ражнатовиќ, која повеќе од триесет години е активна на музичката сцена, речиси се знае се’ – од деталите врзани за нејзината богата музичка кариера, па се’ до оние од приватниот живот. Меѓутоа, она што секогаш ги изненадува нејзините обожаватели и привлекува големо внимание се старите фото-спомени, кои малкумина имале можност да ги видат.

 

View this post on Instagram

 

Veliki poljubac za sve vas….💋

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Токму на една од ретко видените фотки од раното детство, популарната пејачка едвај да има два месеца, повиена во пелени и во прегратката на мајка си Мирјана и татка си Зоран Величковиќ, а најверојатно е настаната во родното село Житораѓе.

Фото: Инстаграм, ATA Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време