Азис вторпат стана татко: Премиера на наследникот на пејачот! (ФОТО)

Честитки!

Познатиот бугарски пејач Азис на социјалните мрежи сподели дека станал татко, по вторпат, на здраво момченце.

Да се ​​стане татко по втор пат на 44 години е благослов! Тој е момче“ – напишал тој во објавата што ја сподели на сите социјални мрежи.

На фотографијата, Азис во прегратки го држи бебе облечено во блуза со кратки ракави и фигурини од кученца.

Убавата вест ја честитаа пејачките Марија, Поли Џенова, Есил Дуран, ПР специјалистот Ива Екимова, манекенката Ирен Онтева и други.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Azis Online (@azis_online_new)

Фото: Инстаграм

Прочитајте и
Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време