Анета Мицевска од „Молика“: „За успешна музичка кариера потребен е глас, но и стас!“

Она што е пријатно за уво, мора да биде и убаво за око

За успешна музичка кариера потребен е глас, но и стас! Дека овие две компоненти одат рака под рака потврдува и Aнета Мицевска од составот „Молика“  која смета дека убавината без вокалот, но и обратно за на сцена не е доволна и вели декаона што е пријатно за уво, мора да биде и убаво за око. 

Едно без друго не оди, тоа е факт. Сепак , пресуден е вокалот. Изгледот е минлив, но талентот е она што останува. Јас мојата кариера ја градев исклучиво на сметка на квалитет, да, се грижам и за изгледот, сакам да изгледам добро, но не сум оптоварена со тоа, искрена е пејачката која уште ја нарекуваат и македонската Витни Хјустон поради своите вокални способности.

Анета и Молика се едни од најбараните и најплатени фолкери кај нас, апсолутно секој викенд им е букиран и работат, а се чести гости и во дијаспората каде полнат сали и распородаваат концерти како од шега.

За најлудата ноќ во годината, односно за Нова Година пејачката ќе ги забавува нашинците во Швајцарија.

Фото: Фејсбук

Автор: Јасмина Арсова

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време