Анџелина Џоли ги разголи душата и телото: Гола на насловната страница (ФОТО)

Анџелина Џоли тешкиот период што го обележи разводот со Бред Пит го остави зад себе, што се гледа по неа, па така, на изненадување на многумина, позираше за насловната страница на „Харперс базар“ без облека на себе.

 

 

View this post on Instagram

 

Angelina Jolie on the the December 19/Jan20 cover of @harpersbazaarus 🕊

A post shared by @ 1919style1919 on

Во оваа пригода популарната актерка одлучи да ги разголи душата и телото, па без воздржување зборува за разводот, за нејзините шест деца, но и за желбата да го продолжи животот надвор од границите на Америка.

 

Би сакала да живеам надвор од Америка, и ќе го направам тоа штом ќе наполнат 18 години моите деца. Во моментов мора да бидеме во близина на нивниот татко“, откри 44-годишната актерка и додаде дека од минатото носи голем број видливи и невидливи лузни.

 

 

View this post on Instagram

 

I just had a mental breakdown but now I’m quite OK #AngelinaJolie

A post shared by ❥ Angelina Jolie (@queenofhollywoods) on

Потешко ми е да се носам со оние невидливите. Животот носи многу промени. Понекогаш те боли, а понекогаш гледаш како ги боли оние што ги сакаш и не можеш да бидеш слободен онолку колку што посакува твојот дух. Сега чувствувам како крвта да ми се враќа во телото“, раскажа Анџелина.

 

View this post on Instagram

 

“Labeling people and putting them into boxes isn’t freedom. Difference and diversity are what I value most—in my family and in others. I don’t want to live in a world where everyone is the same, and I imagine that’s true for everyone reading this. I want to meet people I’ve never met before and learn things I don’t know. The challenge today is to embrace our differences. And not to be fooled by efforts to divide us or make us fear others. We’re seeing a retreat of values worldwide.” #AngelinaJolie opens up in our December 2019/January 2020 issue. Tap the link in our bio to read now. Photography by @solvesundsbostudio Styling by @patrickmackieinsta Hair by #malcomedwards Makeup by @thevalgarland Manicure by @chisatochee

A post shared by Harper’s BAZAAR (@harpersbazaarus) on

Фото: Инстаграм @harpersbazaarus, @queenofhollywoods, Getty Images

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време