Отпишете ги стравовите!

Стратегија за успех

Ако некогаш сте се блокирале за време на интервју за работа или на некој состанок, тогаш сосема ви е јасно дека на таков начин тремата ја нарушува вашата презентација.

Но ако одвоите само десет минути пред важниот разговор за да ги запишете на хартија своите стравови, ќе бидете многу посигурни во она што го зборувате и ќе оставите посилен впечаток врз другите.

Оваа мала психолошка вежба ќе ви помогне да престанете посесивно да размислувате за она што може да тргне наопаку, и ќе ви помогне да го искажете токму она што сакате.

Текст: Убавина и здравје

Фото: Getty Images, Pixabay

 

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време