Иднината е сега: 2 хајтек-иновации што ќе ви го сменат погледот на светот

Во чекор со хајтек-иновациите, и ги претставуваме чудата на технологијата кои, дефинитивно, ќе го сменат вашиот поглед на свет.

ПАМЕТЕН КУФЕР

Тимот на компанијата Travelmate Robotics осмисли неверојатна технолошка сензација – куфер на тркалца што ве следи во чекор. Станува збор за куфер со модерен дизајн, кој во себе има градено систем за следење, сензори за полесно движење и заобиколување пречки, како и вага – за да знаете колку тежи вашиот багаж. Се произведува во шест бои, а цената на овој совршен гаџет за патување се движи од 1.000 до 1.500 долари.

ГИ ОТВОРА СИТЕ ВРАТИ

Компанијата „Токен“ лансира револуционерен повеќенаменски прстен, кој отклучува автомобил, влезната врата, компјутер и уште многу други нешта. Token Ring функционира преку „блутут“, а преку него може да се плаќаат и сметки.

Батеријата му трае до шест недели, а со него оди и соодветна апликација, благодарение на која многу едноставно можете да ги нагодите сите негови волшебни можности. Достапен е во шест големини, а цената на основниот прстен изнесува 249 долари, а на моделот со додатоци 399 долари.

Текст и фото: „Убавина и здравје“

loading...
Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Сакаш посебен третман?
Зачлени се во елитниот клуб. Регистрирај ја својата е-адреса и добивај специјални понуди и вести
Одјава е можна во секое време